Káva a hubnutí

 

Ještě donedávna byla káva viněna z přibývání na vázeDiety ji přímo vylučovaly. Člověk snažící se zhubnout musel dle odborníků na zdravou výživu kávu úplně vyškrtnout ze svého jídelníčku. Tento mýtus byl již naštěstí zcela vyvrácen. Kávu zprostili obvinění za vznik tukových polštářů. A byla dokonce vzata na milost i jako prostředek působící naopak jako bezpečný stimulant, který vám s hubnutím může pomoci.


Káva a hubnutí jsou pojmy, které k sobě patří. Proč se ovšem v minulosti tvrdil opak? Káva byla podezřívána z odvodňování a zvýšeného vylučování inzulínu, což mělo mít za následek zvýšené ukládání tukových zásob. Nejnovější výzkumy ovšem hovoří naopak o podpoře metabolismu, močopudných účincích, působení na svěrač žlučníku a podpoře činnosti střev. To vše jsou mechanismy, které pomáhají tělu detoxikovat a zbavovat se zbytečné tukové vrstvy.


Zvláštní druhy kávy na hubnutí

Existují dokonce i odrůdy a metody zpracování, které jsou pro období redukční diety vhodnější než ty ostatní. Například zelená káva je velmi vhodná pro své vlastnosti. Zahání totiž chuť na sladké a snižuje krevní cukr. Dle vyjádření Světové zdravotnické organizace tak může působit i proti rozvoji cukrovky druhého typu. Ta je, jak známo, spojena s nezdravým životním stylem a často také s nadváhou.

Samozřejmě také záleží na způsobu přípravy. Tedy spíše na konečných úpravách. Když si šálek lahodné přírodní pochoutky doplníte o kopeček vyšlehané smetany a a tři lžičky cukru, ke zhubnutí si nepomůžete. Jak ovšem každý jistě správně tuší, není to v tomto případě nápoj samotný, co neprospívá štíhlé linii. 


“Chcete si udržet zdraví a štíhlost? Potom pijte kávu!” dalo by se s nadsázkou prohlásit. Takové tvrzení ovšem nemusí být daleko od pravdy, především vezmeme-li v úvahu další fakt. A to ten, že díky obsahu polyfenolů a dalších antioxidantů je káva opravdu nápojem plným zdraví prospěšných látek. 

Komentáře